آیا کرونا گرفته ام؟

ایا کرونا گرفته م
بیماری کرونای جدید
مارس 27, 2020
داروی پنی سیلین
آوریل 5, 2020
نمایش همه

آیا کرونا گرفته ام؟

آیا کرونا گرفته ام؟تست کرونا

آیا کرونا گرفته ام؟
آیا این ها نشانه های کروناست؟
چه تستی انجام بدهم؟

این ها سوالات رایج این روز هاست.

بسیاری از مراجع ها با علامت هایی مثل تب و گلودرد و آبریزش بینی و سرفه این سوال ها را از من می پرسند.

ویروس کرونا در بیشتر افراد بی علامت است یا علامت های خفیف در حد سرماخوردگی ساده ایجاد می کند و با گذر دوره بیماری بهبود می یابد.در این موارد از روی علامت ها نمی توان گفت که علامت ها از کروناست یا سایر ویروس های سرماخوردگی.تست هم توصیه نشده است و در صورت وجود علامت های خفیف تنها توصیه استراحت در منزل و مصرف مسکن و رعایت نکات پیشگیری برای آلوده نکردن دیگران است.پس در این موارد گمانه زنی جایگاه ندارد.

در موارد بیماران با علامت های شدیدتر مانند تنگی نفس بسته به تشخیص پزشک نیاز به بستری است.در این موارد نیز تشخیص قطعی با آزمایش پیشرفته مولکولی است که توسط بیمارستان ارسال می شود.

پس اگر علامت های سرماخوردگی دارید به پزشک مراجعه کنید و به توصیه ها عمل کنید.

اگر علامت خفیف بود، در منزل استراحت کنید تا از خود و دیگران مراقبت کنید.جایی برای تست دادن در بیرون وجود ندارد و در این موارد پیگیر آن نباشید.

کلام آخر.
اگر علامت های خفیف دارید و پزشک توصیه به استراحت و محدودیت تردد کرده است آن را جدی بگیرید چون شاید بیماری شما کرونای خفیف باشد.در این موارد ممکن است شما دوره بیماری را به راحتی پشت سر بگذارید ولی دیگرانی را آلوده کنید که بدن آن ها این توان را ندارد. در این شرایط لازم است زکات ایمنی با کفایت بدن خود را با رعایت راهکارهای پیشگیری به جامعه ادا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *